РЕАБІЛІТАЦІЯ КОМОРБІДНИХ РОЗЛАДІВ

РЕАБІЛІТАЦІЯ КОМОРБІДНИХ РОЗЛАДІВ


1. Пацієнти з хронічними обструктивними захворюваннями легень

Пацієнти з ХОЗЛ, що перенесли ВП, викликану COVID-19, потребують легеневої реабілітації. В яку необхідно включати фізичні тренування (дихальна гімнастика, тренування дихальної мускулатури за допомогою тренажерів, при відсутності ресурсів для повноцінної реабілітації - щоденні прогулянки 30 хв або 4 км і скандинавська ходьба), психологічну підтримку, навчання, нутритивну підтримку, медикаментозну терапію бронхолітиками і / або ІГКС за показаннями лікаря.

Тривалість відновлення індивідуальна і залежить від стану пацієнта, ступеня тяжкості ХОЗЛ; зазвичай становить від 4 до 10 тижнів.

2. Пацієнти з бронхіальною астмою

Пацієнтам з бронхіальною астмою, які перенесли ВП, рекомендується включати в програму реабілітації навчання і методи фізичної реабілітації (аеробні навантаження, тренування инспираторной мускулатури з порогової дозованим навантаженням, плавання), продовження базисної медикаментозної терапії, в т.ч. ІГКС.

Пацієнтам з тяжким перебігом БА, які перенесли ВП, викликану COVID-19, можливо призначення генно-інженерних препаратів (омалізумаб, меполізумаб, реслізумаб, бенралізумаб, дупілумаб) не раніше ніж через 2-4 тижні після виписки зі стаціонару і стабілізації стану пацієнта.
Обсяг проведеної терапії і тактика ведення підбирається індивідуально.

3. Пацієнти з інтерстиціальними захворюваннями легенів

Характерними симптомами у пацієнтів з ІЗЛ є задишка, зниження толерантності до фізичних навантажень. Тому реабілітаційні заходи повинні бути спрямовані на поліпшення якості життя пацієнта за допомогою фізичної реабілітації, медикаментозної терапії.

При тяжкому перебігу ІЗЛ з приєднанням ВП, викликаної COVID-19, розгляд призначення і / або відновлення антіфібротіческое терапії (нінтеданіб і пірфенідон) можливо тільки при стабілізації стану пацієнта, погодженням з лікуючим лікарем тактики подальшого ведення через 2-4 тижні після виписки зі стаціонару з обов'язковим контролем активності печінкових трансаміназ.

4. Пацієнти з артеріальною гіпертензією

На етапі реабілітації правильно підібрана серцево-судинна терапія практично не змінюється, її корекція відбувається відповідно до клінічних рекомендацій. Слід зазначити, що припущення про збільшення ризиків летальних випадків при застосуванні препаратів групи інгібіторів АПФ не отримали клінічного підтвердження; прийом даних препаратів не рекомендується припиняти.

5. Пацієнти з гіперліпідемією

Статини - основна група липидснижающих препаратів, що володіє протизапальною і імуномодулюючу властивостями. Під час і після перенесення ВП, викликаної COVID-19, рекомендовано продовження прийому препаратів цієї групи з контролем рівня печінкових ферментів.
Пацієнти з хронічною хворобою нирок

Пацієнтам з хронічною хворобою нирок (ХХН), які перенесли ВП, на етапі реабілітації показані:

  • контроль біохімічного аналізу крові (креатиніну, калію, натрію) раз в 7-14 днів в залежності від стадії ХХН;
  • медикаментозна терапія за показаннями вузького фахівця; призначення блокаторів РААС (ІАПФ і АРА) починаючи з мінімальних доз при СКФ менше 30 мл / хв під контролем креатиніну і калію;
  • нутритивная підтримка (малобелковая дієта з розрахунком споживаного білка в залежності від СКФ; вживання кетоаналог незамінних амінокислот при необхідності; обмеження вживання солі до 5 г / добу);
  • контроль супутньої терапії на предмет нефротоксичности.

6. Пацієнти з хронічною хворобою печінки

Пацієнтам з хронічною хворобою печінки, які перенесли ВП, на етапі реабілітації показані:

  • контроль біохімічного аналізу крові (загальний білірубін, АСТ, АЛТ, ГГТ, ЛФ) раз в 7-14 днів в залежності від тяжкості захворювання печінки;
  • нутритивная підтримка (раціональне харчування);
  • фізична активність;
  • медикаментозна терапія за показаннями вузького фахівця;
  • контроль супутньої терапії на предмет гепатотоксичности.

7. Пацієнти з цукровим діабетом

Пацієнтам з цукровим діабетом після виписки зі стаціонару на етапі реабілітації необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

  • контроль глікемії за годину до кожного прийому їжі;
  • продовження інсулінотерапії протягом 14 днів після виписки;
  • відновлення прийому метформіну, агоністів рецепторів ДПП-1 (арГПП-1), інгібіторів натрій-глюкозного котранспортера 2 типу (іНГЛТ-2), препаратів сульфонілсечовини через 2 тижні після виписки зі стаціонару;
  • продовження прийому антікоагулятной терапії до повного одужання.

8. Пацієнти з імунозапальними на ревматичними захворювання

Пацієнтам ІВРЗ, які перенесли ВП, викликану COVID-19, можливе відновлення медикаментозної терапії через 2-4 тижні, за погодженням з ревматологом, стандартними базисними протизапальними препаратами (БПВП) (метотрексат, лефлуномід, азатіоприн), генно-інженерними біологічними препаратами (ГІБП) ( інгібітори фактора некрозу пухлини-α, ІЛ-6, ІЛ-17, ІЛ-12/23, ІЛ-23, блокаторами ко-стимуляції Т-клітин, анти-В клітинними препаратами (ритуксимабу, белімумаб) і «таргетними» БПВП (інгібітори янус-кінази і фосфодіестерази 4 типу) при відсутності протипоказань.

9. Пацієнти із захворюваннями крові, онкологічними захворюваннями

Таким пацієнтам можливе відновлення медикаментозної терапії при відсутності протипоказань через 2-4 тижні після виписки зі стаціонару за погодженням з фахівцем даного профілю.

З іншими методами постковідної реабілітації в санаторії можна ознайомитися на нашому сайті.

Екологічно чиста місцевість

Низька кількість автотранспорту, створюють оптимальні умови для сімейного відпочинку і оздоровлення дітей та дорослих.

Комфортне проживання

Сучасні номери з усіма необхідними зручностями для комфортного відпочинку.

Ефективне грязелікування

Сучасне лікування захворювань нервової системи, опорно-рухового апарату, а також гінекологічний захворювань.

Турботливі фахівці

Турботливі, висококваліфіковані мед. фахівці з величезним досвідом роботи.

Відгуки наших гостей