Санаторій з лікування ШКТ.

Захворювання органів травлення посідають одне з основних місць у структурі загальної захворюваності. Вони часто виникають в осіб найбільш працездатного віку, спричиняють тривалу тимчасову непрацездатність, нерідко призводять до інвалідності, крім того, значна частина таких хворих  особи літнього віку. 

До захворювань органів травлення належать гастрит, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, захворювання печінки и жовчнокам'яної хвороби, холецистит підшлункової залози, товстого кишківника.


Показання для лікування хвороб органів травлення у санаторії України


Причинами захворювань органів травлення можуть бути:

 • порушення регулювальної функції ЦНС;
 • часті стреси, нерегулярне і нераціональне харчування;
 • інтоксикація, тютюнокуріння, зловживання алкоголем;
 • інфекція, слабкість м'язів живота.

Загальними проявами захворювань органів травлення є біль, печія, відрижка, нудота, блювання, пронос, закреп, порушення апетиту, підвищена дратівливість. Вони характеризуються хронічним перебігом із загостреннями і ремісіями. Лікування в санаторії проходить в стадії ремісії за призначенням лікаря.

Екологічно чиста місцевість

Низька кількість автотранспорту, створюють оптимальні умови для сімейного відпочинку і оздоровлення дітей та дорослих.

Комфортне проживання

Сучасні номери з усіма необхідними зручностями для комфортного відпочинку.

Ефективне грязелікування

Сучасне лікування захворювань нервової системи, опорно-рухового апарату, а також гінекологічний захворювань.

Турботливі фахівці

Турботливі, висококваліфіковані мед. фахівці з величезним досвідом роботи.


Які методи використовують у санаторії з лікування шлунково-кишкового тракту


Хвороби травної системи лікують комплексно: 

1) Медикаментозна терапія. За необхідності лікар призначає медикаментозну терапію.

2) Дієтотерапія. В нашому санаторії страви готують по спеціально розробленим дієтам:

 • Дієта №1, 5П - Лікувальне харчування при захворюваннях виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки;
 • Дієта №2 - Лікувальне харчування при хронічному гастриті і хронічному коліті (поза загостренням);
 • Дієта №5 - Відновлення порушеної функції печінки;
 • Дієта №8 - Стабілізація ваги. Стабілізація ваги при захворюваннях, пов'язаних з підвищеним холециститом, атеросклерозом;
 • Дієта №9 - Лікувальне харчування при цукровому діабеті легкої, середньої та важкої форм;
 • Дієта №10 - Лікувальне харчування при захворюваннях серцево-судинної системи.

3) Вживання мінеральних вод.

Сергіївська мнеральна Вода має дуже корисний склад, який впливає і усуває симптоми різних хвороб, що протікають в організмі на даний момент:

 • Натрій відповідає за регулювання обміну рідин і тиску в тканинах. Він запускає роботу залоз внутрішньої секреції, шлунково-кишкового тракту. Також допомагає в утворенні, виділенні і виведенні жовчі;
 • Калій відповідає за регулювання тиску, але ще він підсилює шлунковий тонус, покращує його моторну функцію. Крім того елемент виробляє хлористоводневу кислоту і бере участь в дуже важливому процесі — синтезуванні глікогену в печінці. Гіпокаліємія викликає серйозні проблеми в роботі травного тракту — поганий апетит, нудоту, блювотні позиви, погіршення перистальтики кишечника.
 • Іони хлору — фундаментальні речовини для утворення хлористоводневої кислоти. Якщо приймати іони, секреторна і моторна функція в харчовому тракті значно поліпшується. Також - хлор впливає на панкреатичну секрецію, роботу жовчовивідних шляхів і видільну функцію нирок (виведення відфільтрованих речовин з організму разом з сечею).

Мінеральна вода позитивно впливає на моторику і видільну функцію шлунково-кишкового тракту, роботу підшлункової залози і печінки. Її прийом прописують при багатьох проблемах зі шлунком. Вода стимулює вироблення таких гормонів як гастрин, холецистокінін і секретин. Це необхідні для роботи шлунка речовини — вони розщеплюють жири, білки і вуглеводи.

Крім свого основного призначення — впливу на шлунок і кишечник, мінеральна вода «Сергіївська» також сприяє поліпшенню нейрогуморальних процесів, активізує утворення ферментів. У води низька мінералізація і тому хімічні речовини в її складі надходять в кровоносну систему набагато швидше, а також допомагають в утворенні і з’єднанні нових нервових клітин і регулюють нервове збудження в організмі людини.

Часто Сергіївську воду призначають для профілактики захворювань або ж при лікуванні хвороб інших систем організму. Доведено, що така вода покращує обмінні процеси в тканинах, сприяють поліпшенню роботи кори і субкортикального відділу головного мозку. Також завдяки хлоридно-натрієвої води в кров потрапляє гідрокортизон і його похідні — це значно покращує імунітет і допомагає позбутися від запалень в організмі.

Слід зазначити, що минеральна вода Сергіївська активно використовується і для проведення косметологічних процедур. Умивання і протирання мінеральними водами сприяє поліпшенню структури шкіри обличчя і позбавлення її від наслідків впливу водопровідної води і хлору, що в ній знаходиться.

Прийом минеральних вод в невеликих дозах також використовується для профілактики і поліпшення стану здоров’я в цілому, часто застосовується під час дієт.

4) Психотерапі. В санаторії працюють досвідченні психологи.

5) Фізична реабілітація: аппаратна фізіотерапія та ЛФК.

6) Бальнео-грязелікування.

7) Кліматотерапія.

 


Ефективність санаторного лікування хвороб органів травлення


Комплекс лікування позитивним чином позначається на перебігу захворювання або післяопераційного періоду. Набагато швидше і якісніше відновлюється загальне самопочуття, рухова активність пацієнтів після перенесеного захворювання, проходять порушення функції шлунково-кишкового тракту у хворих після операцій.

Проведення цих медичних заходів дозволяє значно поліпшити прогноз захворювання, подовжити період ремісії, знизити як тимчасову, так і стійку втрату працездатності.

Лікування в санаторії зупиняє розвиток серйозних захворювань.